"תשעה זרים מושלמים" הייתה אחת מהבטחות השנה, אבל מתבררת כפספוס משמים


כבר מהדקות הראשונות של "תשעה זרים מושלמים", בלתי אפשרי לנתק בינה לבין "הלוטוס הלבן". הסדרה של HBO, שאוכלסה על ידי קאסט שחקנים מסחרר באיכותו, עקבה אחר מספר אורחים עשירים בכפר נופש יפהפה בהוואי, הסתיימה ממש השבוע אחרי שהשתלטה על שיח תרבות הפופ בששת השבועות שבהם שודרה. והנה, עם עזיבת האורחים הלאה לדרכם, "תשעה זרים מושלמים" נפתחת עם שורה של אורחים אמידים אחרים, אף הם מגולמים על ידי קאדר שחקנים פנומנלי, שמגיעים אל כפר נופש יוקרתי ומרהיב אחר.

בין אם התחברתם אל "הלוטוס הלבן" ובין אם לא, אי אפשר לקחת ממנה את הרעננות והמקוריות. היא לא סתם שילבה בין סיפוריהם של מספר זרים שפגשו זה בזה בנקודה יפה על הגלובוס, אלא אמרה באמצעותם משהו מושחז ואכזרי על הנצחתם של מעמדות בחברה האנושית, על האופן שבו הלבנים העשירים תמיד יגברו על אלה שידם אינה משגת, בכלל זאת העובדים באותו כפר נופש.

לעומת זאת, "תשעה זרים מושלמים" ("Nine Perfect Strangers") - שעולה בישראל באמזון פריים וידאו מדי שבוע החל מהיום (שישי), בסמוך לשידור בהולו בארצות הברית - נראית כמו תוצר מפס ייצור. במידה רבה היא אכן כזאת. זו הסדרה השלישית שבה משתפים פעולה היוצר דיוויד אי קלי והשחקנית ניקול קידמן, שגם נמנית על מפיקיה הבכירים של היצירה. קדמו לה "שקרים קטנים גדולים" ו"היית צריכה לדעת", שתי סדרות מצליחות מאוד של HBO. וממש כמו "שקרים", גם "תשעה זרים מושלמים" מבוססת על ספרה של ליאן מוריארטי. במילים אחרות, כולה זועקת ניסיון לשכפל פרסטיג' מוכח ומלכודת לטקסי פרסים.


מחפשים המלצות או רוצים להמליץ על סדרות חדשות? רוצים סתם לדבר על טלוויזיה? הצטרפו לקבוצה שלנו בפייסבוק, שידור חופר