"רוקדים עם כוכבים" החדשה היא סתם אחלה, ובימינו זה המון


אם תתפסו ביוטיוב איזה קטע מתוך הגרסה הקודמת של "רוקדים עם כוכבים", שהופקה ברשת בעשור הראשון של המילניום, אולי תופתעו לגלות עד כמה זה נראה רחוק, נאיבי כמעט, שריד לעידן טלוויזיוני ותרבותי אחר לחלוטין. מאז שוק הטלוויזיה השתנה ללא היכר והריאליטי צמח לגדלים מפלצתיים. זאת לא רק אולימפיאדת הריגושים, האריזה המקסימליסטית וההגשה ההיפראקטיבית - החומרים שהפכו כל מירוץ מכשולים מטאפורי או ממשי לקרקס מגוחך - אלא גם קרנבל הסלבס.

בכל מקום ניתן לראות היום ידוענים מדרגה רביעית וחמישית מתבזים במשימות מטופשות עבור עוד גרגר של פרסום, ואת הטלוויזיה תובעת מהם עוד דרמה ועוד דרמה ועוד דרמה, רובן ככולן ריקות. "זוג מנצח", "מאסטר שף", "המטבח המנצח", "הישרדות", "האח הגדול", "גולסטאר" - אלה הן רק חלק מהדוגמאות לתופעה. שיאה הוא כמובן בתכנית הדגל הדיסוטופית של קשת, "הזמר במסכה", שכל מהותה היא זיהוי המפורסם מאחורי הבובה ואין בה דבר מעבר לכך.

על כן, הציפיות מעליית הגרסה החדשה של "רוקדים עם כוכבים" היו נמוכות. מה כבר יכול להיות? עוד חגיגה גימיקית של הטאלנטים של קשת? אבל הופתעתי לטובה: זה לא ריקוד מושחת. אמנם היא חוזרת על עצמה ודי מונוטונית, אבל ביחס ליקום הטלוויזיוני הישראלי, "רוקדים עם כוכבים 2022" היא ריאליטי חביב, מאוזן וידידותי לצופים, הרבה יותר מהמצופה.