"עשייה ברמה אחרת" או "המומנטום מתפזר": מה חשבו המבקרים בחו"ל על "פגע וברח" של ליאור רז?


ביום שישי האחרון עלתה בנטפליקס הסדרה "פגע וברח", שיצרו בין היתר ליאור רז ואבי יששכרוף. הסיפור עוסק בשגב (רז), לוחם לשעבר שאשתו האמריקנית נהרגת בתאונת פגע וברח. עד מהרה הוא מגלה שזו לא הייתה תאונה כלל ויוצא לחקור את הנושא ולמצוא את האשמים. עוד מככבים בסדרה גל תורן, מורן רוזנבלט, ליאור אשכנזי, והאמריקנים סאנה ליית'ן וגרג הנרי.

בארץ זכתה "פגע וברח" לביקורות מעורבות (אנחנו חיבבנו אותה, אף שלא מדובר ביצירת מופת). לעומת זאת בחו"ל, נכון לעת פרסום הכתבה הזו, לא פורסמו יותר מדי ביקורות על הסדרה החצי-ישראלית. גופי התקשורת המשמעותיים שבכל זאת התייחסו הם ההוליווד ריפורטר, שהעלה ביקורת מקיפה, ו-TVLine, שהעלה סקירה קצרה על הפרק הראשון. מלבדם היו עוד כמה אתרים שכתבו ביקורת או התייחסו בצורה ביקורתית כזו או אחרת. גם מעבר לים, מתברר, התגובות כלפי הסדרה מעורבות.

באתר האמריקני Decider עשו זאת במסגרת המדור "Stream It Or Skip It" ("להזרים או לדלג"), שנועד לעזור לקוראים להבין מה שווה צפייה ומה לא. המסקנה במקרה של "פגע וברח", כפי שכתב ג'ואל קלר: "תזרימו את זה! 'פגע וברח' מתהדרת בקאסט בין-לאומי משובח, רעיון מעניין, ופותחת הרבה אפיקים לסיפור בלי לבלבל את הצופה".

על המשחק של ליאור רז כותב קלר כי הוא מתריס ומוטרד בו זמנית. "עוזרת העובדה שהסדרה מבוססת על רעיון ששואב מחייו בצה"ל, אבל בסצנות היותר דרמטיות, רז ללא ספק מפגין יותר מאשר רק רגשות מוגזמים של כוכב-פעולה".מחפשים המלצות או רוצים להמליץ על סדרות חדשות? רוצים סתם לדבר על טלוויזיה? הצטרפו לקבוצה שלנו בפייסבוק, שידור חופר

"קיץ 10" חוזר: הורידו את אפליקציית וואלה! וקבלו אטרקציות לכל המשפחה ב-10 שקלים