עזבו הכל, "היו זמנים בפלשתינה" הולך לקרות

עזבו הכל, "היו זמנים בפלשתינה" הולך לקרות

פסטיבל קאן בעיצומו וכל מיני סרטים מוקרנים וזוכים לתשבוחות או קטילות, ויש איזה סיפור על שמלה, אבל כל זה משני כי אנחנו סוף סוף יודעים מה הסרט הבא של אהרון קשלס ונבות פפושדו ("מי מפחד מהזאב הרע", "כלבת") וזה אותו סרט שהם דיברו עליו אי אז – המערבון הציוני, "היו זמנים בפלשתינה".


הדיווח מגיע מווראייטי שמדווחים שהמפיקים של הסרט הולכים להציג את סרטם החדש "היו זמנים בפלשתינה" בפני ממונאים בקאן בתקווה לעניין אותם בפרוייקט.


ולראשונה אנחנו יודעים גם קצת יותר על הפרוייקט – מדובר בסרט חטיפה שמתרחש לקראת קום המדינה: בשנת 1946 בזמן המנדט הבריטי כאשר הבריטים דוחפים להוציא להורג חמישה חברים של ארגון האצ"ל, שלושה בני נוער חוטפים צמד חיילים בריטים על מנת להשתמש בהם כמשא ומתן. הסרט, על פי הבמאים הוא "מותחן חטיפה עם הומור שחור", שזה נשמע בדיוק בסגנון סרטם הקודם, "ואפילו רומנטיקה" – שזה כבר מעניין, כי זה לא משהו שראינו את הצמד עושה עד כה.  המפיק חיליק מיכאלי אף מגזים ואומר שהסרט משלב אלמנטים של מערבונים, סרטים אילמים, סרטי מלחמה, קומדיות רומנטיות, סרטים אפיים וסרטי התבגרות שזה לכל הפחות נשמע כמו שילוב מעניין של ז'אנרים.


בכל מקרה, זה נהדר. לאחר שאת השנים האחרונות בילינו בין כל מיני שמועות על פרוייקטים מפוקפקים ורימייקים בהוליווד, מסוג הסרטים שבהם טביעת האצבע של במאים הולכת לאיבוד. כיף לדעת שהם חוזרים לישראל לביים את הסרט – זה גם טוב להם ויעזור להם לשמור על שליטה יצירתית ולבסס את מעמדם, וגם טוב לישראל שצריכה יותר שילובי מערבונים-סרטי חטיפה-קומדיות שחורות- מה שזה לא יהיה שהסרט הזה יהיה לבסוף. שלא לדבר על זה שכבר עכשיו יש לו פוסטר נהדר.

oncebig