"נוכל הטינדר": ביקורת סרט נטפליקס

הוא סיגל לעצמו זהות בדויה של בן של מיליארדר, לקח נשים לטיסות במטוס פרטי ובמלונות פאר ואז החל לבקש מהן כספים באמתלות שונות עד שנקלעו לחובות ענק. סיפורו של שמעון חיות, המכונה נוכל הטינדר, מגיע לנטפליקס בסרט דוקומנטרי מרתק ורגיש שגם מעלה את השאלה אם עצם העיסוק בדמות הנוכל הופך לאקט לא מוסרי שמאדיר את מעשיו

"נוכל הטינדר" (The Tinder Swindler), הסרט הדוקומנטרי שעלה בנטפליקס בשבוע האחרון, יצר לא מעט כותרות שלחלוטין מצדיקות את הבאזז שסביבו. עם המון שאלות שמתלוות לצפייה בסרט, על דבר אחד אפשר לענות בביטחון מקומם ומרגיז - סיפור האגדה של נוכל הטינדר נגמר לצערנו באושר (ולפי מה שזה נראה- גם בעושר) עד עצם היום הזה.

סיפורו של נוכל הטינדר מתחיל כסיפור אגדה של ממש. עדותה של סיסיליה, אחת מקורבנותיו של הנוכל הישראלי אשר לבש על עצמו זהות העונה לשם סיימון לבייב, החלום אותו היא חולקת עם רווקות ורווקים רבים מסביב לעולם על אהבת אמת ואזכורה בפתיחת הסרט את אחת האגדות המוכרות והאהובות של דיסני - "היפה והחיה", מהווים מעין נקודת פתיחה מושלמת לקראת סיפור האגדות המופרך שנחת עליה כרעם ביום בהיר ושינה לחלוטין את חייה - היום בו פגשה את אותו סיימון שהפך את סיפור האגדה הרומנטי לו ייחלה, לסרט אימה של ממש.