מרגע שזעק באודישן "התגעגעתי למיכל", היה ברור שהעונה של "הכוכב הבא" שייכת לאליאב

מרגע שזעק באודישן


א. בראשית הייתה נינט טייב, והארץ הייתה תוהו ובוהו וחושך על פני תהום. ותאמר נינט בחוף ניצנים: ים של דמעות בשתי עיניי, וכך היה. ותיוולד מאמי לאומית כמו שלא הייתה מעולם לפניה או אחריה, שפרצה ומרדה והשתנתה ואפילו עברה אל מעבר לים, אבל עד היום תעשייה שלמה מנסה לשחזר את הרגע שבו פאוזה אחת שינתה הכול. מהמיתוס הזה נולד הריאליטי הישראלי ואליו הוא ישוב, ואנחנו נדונו לחזור אליו שוב ושוב ושוב עד שנבין, במין טקס חברתי שאין לו סוף או התחלה.

זו אובססיה קולקטיבית, אבל כהני הפולחן המרכזיים והאובססיבים מכולם הם אנשי "הכוכב הבא", יורשי "כוכב נולד" החוקיים. בעונה הקודמת נחגג המפגש המחודש בין נינט ושירי, אבל בעונה הזאת, עם האיחוד בינה לבין רן דנקר, כבר הלכו שם צעד אחד קדימה. כמה הזכירו לנו את "השיר שלנו", כמה הזכירו לנו שהם אקסים, כמה הזכירו לנו למי דנקר הצביע בגמר הראשון, ואפילו קיבלנו חידושים ל"היא יודעת", "כשאתה כאן", "האור בחיי" ו"גיבור", ועקיצות מדי פרק.

אמש, בגמר "הכוכב הבא", עם נאמבר משותף של השניים, מתמודדת שהזכירה לנינט את עצמה, ומנצח אחד שהעז לבחור כשיר הגמר שלו את "ים של דמעות" - החלטה אומללה וחסרת סיכוי, כמעט בגדר התגרות, כי אי אפשר באמת להתחרות בביצוע ההוא אלא רק להיכנע לו - רק התגברה התחושה שהכוכבת שבמרכז העלילה יושבת בכלל בשולחן השופטים, ושהטלוויזיה עוד לא קרובה להקיץ מן החלום.