"מלכות": ביקורת פרקי פתיחת העונה השנייה

שלוש שנים לאחר ההצלחה הגדולה של העונה הראשונה, בנות משפחת הפשע מלכה חוזרות. קרן כהן בביקורת על פרקי פתיחת העונה שנייה שמציגים סדרה לא פחות מהודקת, משעשעת, שופעת בדמויות צבעוניות עם משחק מעולה ופרגון גדול לכוח נשי

"מלכות" הייתה הסדרה הנצפית ביותר של HOT כששודרה ב-2018, ולא בכדי. הסדרה השכילה לשלב סיפור פשע גדול מהחיים, קאסט מרשים של שחקניות ומידה מכובדת של הומור שנון ואף נמכרה לשידור בדרום אמריקה ואפילו תזכה לגרסה אמריקאית בהפקתה של לא אחרת מגל גדות. שלוש שנים ומגפה עולמית אחרי, דרמת הפשע הקומית שמבוימת על ידי איתי מורג ונוצרה ע"י גל ורותי זייד ודני רוזנברג, חזרה ואיזה כיף שכך.

ב-11 הפרקים של העונה הראשונה, למדנו על נשות משפחת מלכה, שנותרות לבדן עם עידו (בנימין שובה) הנכד היחיד שנותר בחיים, לאחר שכל גברי המשפחה נרצחו על היאכטה שלהם בעיצומה של מסיבת רווקים של אייל מלכה, ראש אימפריית פשע מקומית. הנשים, שמגולמות על ידי מיטב שחקניות ישראל, הן דמויות מאוד צבעוניות. כל אחת מביאה את השיגעון שלה למשפחה, כולל המאהבת של אייל, ספיר (ליהי קורנובסקי). עיקר רצונן – לשרוד לאחר שהגברים כבר לא עימן ולשמור על כוחה של משפחת הפשע הגדולה, שממנה בעצם מגיע ממונן.(בנות הסדרה "מלכות". צילום אהד רומנו HOT)

את העונה השנייה אנו פותחים בהלוויה של אח של ספיר שנרצח על ידי גיא פרנסיס (רוי מילר), אויב מושבע של משפחת מלכה אשר מנסה לחזק את מעמדו (ומצליח), כעת כשהמשפחה מנוהלת על ידי הבת הצעירה ליזי (דאנה איבגי). הבת לוקחת את המושכות של העסק המשפחתי, כולל ניהול החיילים של המשפחה, ודואגת שהעסק ימשיך לכלכל את כולן.

בפרקים הראשונים אנו למדים שהמשפחה מאבדת מכוחה. אלברט (יגאל נאור) האחראי לרצח כל הגברים ולכך שהנכד נמלט עם אימו (מלי לוי) לחו"ל נעצר. כיוון שאלברט הוא עושה דברה של דורי (אם המשפחה המגולמת ע"י ריטה) ומאוהב בה כבר שנים, למרות היותו בעבר חברו הטוב ושותפו של בעלה, היא מחליטה לנצל זאת כדי ללכוד אותו ולהחזיר את נכדה. כיף לראות את כשרון המשחק של ריטה חוזר לפעולה אחרי שנים שהתמקדה רק בשירה. במקביל ספיר (המאהבת) מנסה להיגמל מהרס עצמי בתמיכת המשפחה ובעזרתה של נעמה מלכה, הפסיכולוגית במשפחה וגרושתו של אייל ואם בנו; הבת החיילת של נעמה (נופר סלמאן) מנסה לצאת לקצונה ולא להיכנע לגורל המשפחתי; האחות המטורללת של דורי, ציפי (אורלי זילברשץ המדהימה), מנסה לגלות את גורל בנה שנעלם.