"כל העולם" מדבר על המחאה של נועה קירל? מזל שעודד בן עמי לא היה שם כדי לחגוג


עודד בן עמי, ככל הנראה האדם המזוהה ביותר עם השעה שש אחר הצהריים, נעדר אמש מתכנית האקטואליה הרכה שלו. מי שהחליפה אותו היא נטעלי שם טוב, מהכוכבות העולות של חדשות 12, שנכנסה לנעליו הגדולות די בקלילות, ואף יותר מכך.

כבר באייטם הראשון של המהדורה, בשיחה עם הכתב הפרלמנטרי ירון אברהם על "הנתק" בין ראש הממשלה המיועד נתניהו לשר הלא-משנה-מה-זה-יהיה-אבל-זה-מפחיד סמוטריץ', שם טוב הוכיחה שהיא לא באה לאכול את הבולשיט של הפוליטיקאים והבהירה בין השורות שמדובר ככל הנראה בספין פוליטי. משהו בכימיה בין שם טוב לאברהם היה ציני ומרענן בו זמנית. את הביקורת המרומזת על הפוליטיקה הקטנה היא החדירה בסאבטקסט של הסמול-טוק, ולא צעקה את דעתה (הלגיטימית), כמו במקרה שהוביל לנזיפה בערד ניר לאחרונה.

אלא שעם כל הכבוד לשיחות המייגעות עם פוליטיקאים ומומחי ביטחון, "שש" היא תכנית של אייטמים קלילים יותר, עם דגש על סיפורי "גאווה ישראלית", דבר שהפך לפארודיה נפלאה ב"ארץ נהדרת" בכיכובו של טל פרידמן כעוגיה אנושית. סיפור מובהק כזה הוא סיפורה של נועה קירל, ה-גאווה הישראלית שלנו, שנסעה עד לגרמניה כדי להילחם באנטישמים. הסמליות כותבת את עצמה.