טריילר: בלייד ראנר 2049

טריילר: בלייד ראנר 2049

היום היה יום מלא טריילרים, מסתבר. יצא טריילר חדש ל"ספיידרמן: השיבה הביתה" שנראה דומה לאחרים שיצאו, טריילר חדש וסופי ל"וונדר וומן" שנראה אחלה וקטע קצר מגניב ממש מ"זה". אבל אם אתם חייבים לראות רק טריילר אחד היום – תראו את זה.פאק, זה יפה. כלומר – ממש ממש יפה. כלומר – אולי יביא סוף סוף אוסקר לרוג'ר דיקנס יפה.


שתיים מהתכונות שהפכו את "בלייד ראנר" למה שהוא היו העיצוב והצילום הייחודיים שלו. ייחודיים אז, כמובן – היום הם כבר שוכפלו והועתקו באלפי גרסאות אחרות שגורמות לסרט המקורי להיראות אחד-מני-רבים ולא המקורי שהתחיל את הכל.  לכן משמח לראות שבטריילר לסרט ההמשך, למרות שהעולם של הסרט נראה שונה (פחות אפל ופאנקיסטי, יותר נטוש ומדברי) תשומת הלב לעיצוב ולצילום נשארו: בערך שלושת רבע מהטריילר הוא פריימים שהייתי מוכן לתלות כפוסטרים מעל המיטה שלי, והוא בקלות נראה כמו אחד המובילים לתואר "הסרט היפה של 2017". זה טריילר שאני מוכן לראות בלופים בלי לשמוע או להבין מה קורה רק כדי לתת קצת משהו כיפי לעיניים שלי לעשות.


בכל הנוגע למה שאשכרה יתרחש בסרט – מהטריילר קשה להבין לחלוטין מה העלילה, אז אולי זה רושם מוטעה אבל.. יש פה די הרבה אקשן בשביל "בלייד ראנר", לא?  זה די הרבה פיצוצים יחסית לסרט המשך למה שהיה סרט בלשים איטי ושקט.


דניס וילנב, במאי הסרט, הוכיח שהוא יודע לעשות מד"ב שקט יותר ב"המפגש" וסרטי בלשים ב"אסירים" , אבל נראה שדווקא כאן הוא בחר באופציית ה"סיקאריו" שלו: מתח ואקשן ואדם שנשלח למשימה שהוא לא מבין מה קורה בה. אני לא בטוח שזה גוון שמתאים ל"בלייד ראנר". מצד שני, פעם אחרונה שלקחו סרט מד"ב של רידלי סקוט ועשו לו המשך מלא באקשן, יצא לנו "שובו של הנוסע השמיני" – אז כנראה שיהיה בסדר. טוב, ליתר דיוק, על סמך הטריילר – נראה שיהיה מהמם.


כמו כן, כדאי לציין שזה הסרט החמישי של דניס וילנב בחמש שנים. זה קצב וודי אלן-י, רק שוילנב עובד על סרטים עם תקציב בלוקבאסטר עתירי אפקטים שזוכים לתשבוחות מקיר לקיר.  הבן אדם נח? מתישהו?