טקס פרסי הטלוויזיה:

טקס פרסי הטלוויזיה: "חזרות" ו"מנאייכ" הן הזוכות הגדולות מאת אלעד שלו


טקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה התקיים היום בסינמה סיטי גלילות והכתיר זוכה אחת גדולה - הסדרה "חזרות" של כאן 11 שזכתה בכל הקטגוריות בהן הייתה מועמדת, פרט לשחקן הראשי אותו בחרה האקדמיה שלא להעניק לארז דריגס. בפרס סדרת הדרמה זכתה "מנאייכ" לצד פרס השחקן הדרמה לשלום אסייג • כל הזוכים והנאומים בכתבה

אחרי שנה בה צפינו בתוכן אך ורק במסכים הביתיים, סוף סוף חזרנו לשגרה עם טקס פרסי הטלוויזיה של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה. עד לפני מספר שבועות חשבו המפיקים לקיים את הטקס בקפסולות או בזום, אך בזכות פתיחת המשק זה הפך להיות הטקס הגדול הראשון שמתקיים במתכונת רגילה באולם התיאטרון של סינמה סיטי גלילות ועם מאות אורחים, כולל שחקנים ויוצרים מובילים. קטגוריות סדרות הילדים והנוער הופרדו לראשונה לטקס נוסף שיתקיים בקיץ.

הזוכה הגדולה בטקס היא סדרת הלהיט של כאן 11 "חזרות" עם 8 זכיות, בהן לסדרה הקומית הטובה ביותר. אחריה כיכבו "מנאייכ" שזכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר ובארבעה פרסים נוספים והסדרה התיעודית "לבנון, גבולות הדם" עם 6 זכיות. "טהרן" זכתה ב-4 קטגוריות, כולל בפרס השחקנית הדרמטית לניב סולטן. תאגיד השידור כאן 11 יכול לראות את עצמו כזוכה הגדול באמת של הטקס לאחר שזכה למספר המועמדויות והזכיות הגדול ביותר - 33 פסלונים בסך הכל מתוך 45 קטגוריות.

מנחה הטקס היה יניב ביטון ("היהודים באים"), שציין איזו שנה קשה הייתה לכולנו, חוץ מלו, כמובן, בה הוא פרץ בענק ו"עשה מלא כסף", כדבריו. ביטון גם הופיע בסרטון בו הוא מגלם דמויות מסדרות שונות המועמדות בטקס. בפרס הראשון בטקס של שחקנית משנה בדרמה זכתה מיקי קם על "שטיסל". זו הייתה הזכייה היחידה של הסדרה בטקס, למרות שהייתה הסדרה המובילה במספר המועמדויות עם לא פחות מ-16 מועמדויות. בפרס המקביל לשחקן משנה בדרמה זכה עמוס תמם על "מנאייכ".(עמוס תמם עם הפרס זוכה על "מנאייכ". קרדיט: איציק בירן ואלירן אביטל)

את רצף הזכיות של "חזרות" החלה אגם רודברג בפרס שחקנית המשנה בסדרה קומית. "התחלנו במסע מופלא שהפך לאחת החוויות הכי משמעותיות של החיים שלי", אמרה רודברג שזכתה בסדרה לראשונה לתפקיד עומק משמעותי. "חזרות" המשיכה לככב עם זכייה של איתי תורג'מן בפרס שחקן המשנה הקומי. "עשיתי מסע של כמה שנים בו עשיתי תיקון עצמי עמוק. לתפקיד הזה יש ערך עבורי בהתפתחות כאדם ולא רק כשחקן", אמר תורג'מן. נועה קולר עלתה לקבל את פרס התסריט על "חזרות", בעוד ארז דריגס בחר שלא להגיע לאחר פרשת המסרונים המטרידים שנחשפה. קולר זכתה גם בפרס השחקנית הראשית בסדרה קומית והודתה לשחקניות המועמדות לצידה בקטגוריה - בהן דנה מודן, קרן מור ותיקי דיין - כהשראה שלה לשחק וליצור. ייתכן שבגלל הפרשה, הפרס היחיד שהפסידה "חזרות" הערב היה בקטגוריית השחקן הראשי בה גבר אסי כהן על תפקידו ב"ככה זה" על ארז דריגס.