"חתונה ממבט ראשון" הוכיחה: גם הומואים זכאים לשידוך תחת עין הציבור


איומים ברצח הובילו לביטול מצעד הגאווה בנתיבות, אבל בחתונמי - רוחות של עידן חדש. לראשונה בתולדות התוכנית שני גברים הומואים יפגשו תחת החופה, זכאים בדיוק כמו כל הסטרייטים שקדמו להם לשידוכי גיהנום תחת עין הציבור.

ארבע עונות נדרשו לקשת 12 עד שהעזה קשת לצאת במהלך הזה, ודי בידיעה הזו כדי להבין שמחוץ ל"מדינת תל אביב" נותרה למאבק הלהטב"י עוד דרך ארוכה. קל לזלזל בצעד הזה, אבל גם אם הוא קטן, מאוחר ומוכוון רייטינג לחלוטין - הוא מעביר מסר ברור של קבלת להט"בים אל לב מוסד הנישואין. על רקע השמרנות הישראלית, אפילו צמד גברים תחת חופת "בכאילו" נחשב למהפכני.

אז מי הם צמד המהפכנים של חתונמי? קבלו את גיא, 39, ספורטאי בפוטנציה שהחליט לעשות כסף והלך להייטק. מנגד מתן, 33, רופא השניים האמביציוזי ביותר שראיתם בצה"ל וחתיך שחושב שהוא מכוער, דהיינו הסוג המשובח ביותר של חתיכים. נשגב מבינתי איך הצליח לגדול לחוסר ביטחון כזה, שהרי מדובר באדם שהוא פילטר ביוטי בטיקטוק, אבל רדאר השמנים-לשעבר שלי מעיד על משהו בסגנון.

בקרב הצופים הלהט"בים כבר התחילו ללחשש בדבר סחיותם של השניים, אבל רופא שיניים שנהנה מעבודתו - חציבה בלסתות של בני אנוש - הוא כבר מבחינתי דקסטר בפוטנציה. להזכירכם אניח רק כאן את עמרי, עונה 4, לא נשכח ולא נסלח. הפעם מדובר ברופא שיניים שמחייך בעיניים מזוגגות למראה חייל ששיניו נשברו מקת של רובה, ודומע לשמע עצמו מחמיא לעצמו על כישוריו הדנטליים.

הבעבוע שאתם שומעים ברקע, הרי הוא טירוף תת קרקעי שמשווע לפרוץ החוצה. בהמשך מתגלים שורשיו של הטירוף בחרדת נטישה עמוקה. נכון לעכשיו החרדה הזו חיננית ומעוררת אמפתיה, אבל חכו - זה הולך להיות אינטנס. בטח במפגש עם גיא, אובססיית סדר וניקיון מהלכת, מפטר עוזרות סדרתי שאפילו קופסאות המסטיקים שלו מסודרות לפי צבעים. בביתו הרדוף מארי-קונדו מתבהרת פתאום ההתאמה ביניהם, שני אנשים אנאליים (פסיכולוגית, נו) ופדנטים, כל אחד בדרכו, שיכולים להיטיב זה עם זה בו בזמן שהם בלתי נסבלים.

לעומת חולצותיו המסודרות על פי צבע, גוון, גזרה, אות ראשונה וחיה אהובה, גיא כבר מזמן לא בארון, אבל עבר תהליך מורכב בדרך לשם. הוא גדל באילת, לא בדיוק סביבה גיי-פוזיטיב, ונאלץ להסתיר כל ילדותו את נטייתו המינית. על הצד החיובי, בביקורו אצל ההורים מתגלה וילה עצומת ממדים. כתל אביבית שעברה בין דירות חדר עם מטבח בשירותים, אני סבורה שכמות יפה של מטרים רבועים הייתה יכולה לרכך כמה טראומות. ממילא הן נוצרות גם במרכז.

כיום אבא של גיא כבר משגע אותו לגבי חתן, ויש משהו מנחם בידיעה שבסוף, לא משנה למי אתם נמשכים - ההורים שלכם ינדנדו לכם שתתחתנו. כמאמר אלברט איינשטיין, שלושה דברים הם אינסופיים: המוות, הטמטום האנושי ולחץ חתונה של משפחה ישראלית.

מחפשים המלצות או רוצים להמליץ על סדרות חדשות? רוצים סתם לדבר על טלוויזיה? הצטרפו לקבוצה שלנו בפייסבוק, שידור חופר