חולמים ליצור סדרה לנטפליקס? זו הכתבה בשבילכם

לראשונה נטפליקס תתמוך ביוצרים ישראלים במסגרת מיזם מקומי מסקרן במיוחד של ביה"ס לקולנוע 'סם שפיגל' וענקית הסטרימינג. המיזם יתמוך בפרויקטים ישראליים בתחילת דרכם, יספק להם ליווי מקצועי של תסריטאים מהארץ והעולם (בהם כותבת "חברים") ויעניק בסיומו פרס מיוחד לפיתוח סדרה בנטפליקס • לינק להרשמה - בכתבה

נטפליקס הפכה כבר מזמן לענקית הסטרימינג המובילה בישראל, אך מספר הפרויקטים המקומיים שלה עד כה היה מצומצם ביותר כשבעיקר זכורה האכזבה היחסית מהסדרה "פגע וברח" שבוטלה לאחר עונתה הראשונה. כעת נדמה כי בשנים הקרובות נזכה לראות הרבה יותר פרויקטים כחול לבן בנטפליקס בזכות פרויקט חדש ומסקרן במיוחד.

שם המיזם הוא חממת סם שפיגל לסדרות שיוצאת לדרך השבוע בתמיכת נטפליקס ו-ViacomCBS. לאחר עשור בזירת הפיתוח של סרטי קולנוע, חממת הסדרות של בית הספר לקולנוע נכנסת לעולם המתפתח של סדרות טלוויזיה. החממה תהווה מקפצה משמעותית לשוק הבינלאומי עבור יוצרות ויוצרים ישראליים, באמצעות מפגשים וליווי מקצועי של בכירי התעשייה מהארץ והעולם, ביניהם, היועץ האמנותי לחממה חגי לוי ("תמונות מחיי נישואין", "בטיפול", "הנערים"), דפנה לוין ("אופוריה", "חמישים") ונח סטולמן ("הנערים", "מישהו לרוץ איתו").

שיתוף הפעולה בין נטפילקס וחממת סם שפיגל לסדרות הוא הפעם הראשונה בה ענקית הסטרימינג תתמוך בפרויקטים של יוצרים ויוצרות ישראלים בתחילת דרכם. במסגרת התמיכה, נטפליקס תעניק לפרויקט מצטיין פרס לפיתוח סדרה שיאפשר לזוכה לקדם את התסריט. בנוסף, כחלק מ- Grow Creative, תוכנית הדגל העולמית של נטפליקס להכשרה ולפיתוח, המפיקה והתסריטאית האמריקאית ג'יל קונדון (מכותבי הסדרה "חברים") תתארח בחממה, ותעניק ליווי אמנותי למשתתפים. תמיכת נטפליקס כוללת גם את דמי ההשתתפות עבור כל משתתפי חממת סם שפיגל לסדרות.החממה פתוחה לתסריטאים/ות ולמפיקים/ות בעלי חזון אמנותי פורץ דרך מכל בתי הספר לקולנוע בישראל. החממה שואפת לתמוך במגוון של קולות ומעודדת הגשת מועמדות של פרויקטים הדוברים בשפות מקומיות כגון, ערבית, אמהרית, רוסית, יידיש ועברית. המיזם יגיע לשיאו באירוע סיום בו הפרויקטים ייחשפו לאנשי מפתח מהזירה הבינלאומית. "לבית הספר סם שפיגל יש רקורד חזק בפיתוח יוצרים מקומיים. אנו שמחים לתמוך בחממה הראשונה של בית הספר, שמטרתה לעזור לקולות יוצאי דופן חדשים לספר סיפורים מקומיים אותנטיים שמתחברים לעולם", מסר לארי טאנז, סגן-נשיא EMEA לסדרות מקוריות בנטפליקס.

למידע ולהרשמה לחממת הסדרות: לחצו כאן