חדשות הסטרימינג: נטפליקס עוזבת את רוסיה והסדרה ...

מדור חדשות הסטרימינג של שי שגב: נטפליקס מצטרפת לחברות הענק שעוזבות את רוסיה בעקבות הפלישה לאוקראינה, הפקה נוספת מעולמה של שונדה ריימס מגיעה לענקית הסטרימינג, הבמאי ריצ'רד לינקלייטר בסרט על משימת אפולו לחלל, דיסני מציעה מוצר תומך פרסומות עבור שירותי הסטרימינג 'דיסני+', טריילר לריאליטי "עוגה או לא עוגה"? ואמזון משיקה את שירות הגיימינג החדש שלה

בעקבות הפלישה לאוקראינה, נטפליקס הפסיקה את פעילותה ברוסיה

נטפליקס הפסיקה את פעילותה ברוסיה, וזאת לאחר שבשבוע שעבר הודיעה נטפליקס שתעצור זמנית את כל ההפקות שתכננה לצלם ברוסיה ותקפיא את רכישות התוכן מהמדינה בשל הפלישה לאוקראינה. "בהתחשב בנסיבות בשטח החלטנו להשעות את השירות שלנו ברוסיה", אמר דובר החברה. מוקדם יותר הודיעו מנהלי נטפליקס שאין להם כל כוונה להוסיף ערוצים ממשלתיים לשירות הסטרימינג הרוסי שלה, אף על פי שהחוק במדינה מחייב כל שירות סטרימינג עם יותר מ-100 אלף צופים לשדר 20 ערוצים מקומיים, בהם ערוצי תעמולה של השלטון.

ענקית הסטרימינג, שלה 222 מיליון מנויים ברחבי העולם, נכנסה לרוסיה בשנת 2016 ויש לה שם כמיליון מנויים. היא הייתה אמורה לצלם שם בחודשים הקרובים ארבע הפקות גדולות. הן הוקפאו עד להודעה חדשה בעקבות המלחמה באוקראינה. אחת מההפקות היא סדרת הפשע הרוסית: "Zato"' שעלילתה מתרחשת בימים שלאחר נפילת ברית המועצות. סדרה אחרת היא "Anna K" המבוססת על "אנה קרנינה" מאת לב טולסטוי. בשבוע שעבר הודיעו גם אולפנים הוליוודיים גדולים ובהם דיסני, האחים וורנר, יוניברסל וסוני שיפסיקו להפיץ את סרטיהם ברוסיה עד להודעה חדשה.