"העשירים החדשים": הכוונות של שי-לי שינדלר אולי כנות, אבל הסרט שלה מעורר אנטגוניזם קשה


"אוי אוי אוי, היא נהייתה עשירה וקשה לה", אומר ליעד אגמון לשי-לי שינדלר בשיחה מצולמת בין השניים שפותחת את סרטה של האחרונה "העשירים החדשים" (קשת 12). אגמון, מי שמכר בשנת 2019 את הסטארט-אפ שהקים (Dynamic Yield) לחברת מקדונלד'ס בסכום שמוערך בכ-300 מיליון דולר, משתף את בת זוגו בחששות שלו מפני התגובות לסרט הטלוויזיה שבו הוא משתתף' ומתמצת בצורה מדויקת את רוב הביקורות נגד שינלדר בפרט והסרט בכלל.

אם השם שי-לי שינדלר מרגיש לכם ממש מוכר ואתם לא מצליחים להניח את האצבע, אזכיר כי לפני שהתעשרה בענק, הייתה שינדלר מוכרת כעיתונאית וככתבת ועסקה בעיקר בתחומים כמו אופנה ולייף סטייל. את עיקר פרסומה הרוויחה כשהנחתה לצד גיא לרר את תוכנית הלייט נייט בעלת האווירה התחקירית "הצינור" בערוץ 10 (ומאוחר יותר "הצנרת" בערוץ 13 המאוחד).

"העשירים החדשים" הוא מעין קאמבק טלוויזיוני של שינדלר והיא חתומה עליו כיוצרת. הוא שייך לז'אנר פופולארי במיוחד בערוצי הברודקאסט: סרטים קצרים (כחמישים דקות נטו) שבמרכזם אישיות מוכרת היוצאת לחקור נושא שמעסיק אותה ולרוב נוגע לחיים שלה עצמה. ככלל, "הסרטים" האלה הם יותר כתבות מגזין ארוכות באווירת "ערב טוב" עם גיא פינס או "יום בחיי" מאשר סרט תיעודי, אך עושה רושם ששינדלר יצאה מגדרה להפחית משמעותית את כמות ה"אני ואני ואני" ולנסות לסקר נושא שמטריד אותה. מתעשרי ההייטק החדשים של ישראל, האנשים שעשו בשנים האחרונות אקזיטים בסכומים שנעים בין מיליונים בודדים למאות מיליונים, ונמצאים כעת במעין שכבה סוציו-אקונומית בפני עצמם - נובורישים בחשבון הבנק עם אופי והתנהלות של כסף ישן.