"המנסרים מטקסס": ביקורת סרט נטפליקס

סרט ההמשך לפרנצ'ייז סרטי האימה המצליח עלה בנטפליקס לאחר פיטורי הבמאים וללא קידום משמעותי. למרות זאת מתגלה כי מדובר בהמשכון מוצלח שגם אם אינו מקורי יש בו לא מעט איכויות מהנות, משחק מצוין וכתיבה לא רעה

"המנסרים מטקסס״, סרט ההמשך לפרנצ'ייז האימה המצליח, עלה בנטפליקס לפני כשבועיים. באופן מוזר למדי, הוא לא זכה לפרסום וקמפיין תקשורתי להם זכו המשכוני אימה אחרים שיצאו בזמן האחרון, כמו ״צעקה״ ו ״האלווין״. יחסית לסרטים הקודמים בסדרת ״המנסרים מטקסס״, הוא עבר מתחת לרדאר וזכה לשיווק מינימלי מצד מפיציו. אם לא די בזאת, מפיקיו של הסרט, לאחר צילומו, מכרו את זכויותיו לנטפליקס כמעט באופן מידי, מהלך שמעיד לרוב על פחד מפני קושי במכירת כרטיסים בהמשך. המהלך שלהם תמוה, בעיקר כשלוקחים בחשבון ששבוע לתוך צילומי הסרט בבולגריה, הם פיטרו את צמד במאי הסרט, ריאן ואנדי טוהיל, מפני שלא התיישרו לפי החזון שהיה להם לגביו.

סרטי "המנסרים מטקסס" מגוללים את סיפורם של משפחת סוייר, משפחת רוצחים פסיכופטים ואכזריים, שמטילים אימה על תיירים ועוברי אורח בדרום ארצות הברית. הדמות המזוויעה ביותר במשפחה, וזו שמביאה את הצרות גם בסרט זה, היא ״פני עור״ (מארק בורנהאם), הבן המגודל וצמא הדם של המשפחה. הסרט החדש הוא הסרט התשיעי סך הכל, אך הוא מתייחס רק למקור, הסרט הראשון משנת 1974. מבחינת ציר העלילה, ניתן למקם את הסרט בכל שלב אחרי הסרט הראשון.העלילה הנוכחית מתארת את סיפורם של ארבעה צעירים - מלודי (שרה ירקין), אחותה (אליס פישר מ״כיתה ח׳״ הנהדר), דאנטה (ג׳ייקוב לאטימור) ואשתו. דאנטה ומלודי מובילים יוזמה לקדם בנייה מחודשת בעיר הרפאים הארלי, על מנת לפתח את הדרום המוזנח ולקדם אותו. לפני שמגיעים משקיעים פוטנציאליים לצורך פרזנטציה של העיר, הם מגלים כי בית אחד לא התפנה - ביתה של קשישה חולה (אליס קריד) ובנה המגודל. לאחר ויכוחים ומאבקים, הם נאלצים לפנות אותה בכוח מן הבית, מה שגורם לה להתמוטט, ובסופו של דבר, למות. בשלב זה אנו מגלים כי בנה האוהב הוא בעצם ״פני עור״ המטורף, ומותה גורם לו לצאת למסע רצח מדמם בעיירה.