הגיע הזמן לשמור קצת בפנים: השאלה המיותרת של בן למעין ב"חתונמי"

הגיע הזמן לשמור קצת בפנים: השאלה המיותרת של בן למעין ב


בוקר היום השני של מפגש הזוגות, עוד יממה שלמה שבה יאמר "קיבלתי את הפרטנר/ית המושלם/ת לתהליך" אחת לשיחה, מתוך חרדה קמאית לומר דברי טעם. הזוגות מתעוררים אל נוף קסום, ואני לא מתכוונת לכנרת השטוחה אלא לרפאל השוחה בתוכה חתירה משל נשלח להשיב את שטחי ארץ ישראל. איך אומר הפתגם? בוד לרפאל - עוצמה לישראל. לנוכח המראות היפים אפילו אצל עידית "מתחיל שם ניצוץ, כמו נבט". בסטנדרטים שלה, התלהבות משולחת רסן. גם הבנות האחרות מתחילות להפגין עניין יוצא דופן בשחייה. הרבה מן הצפוי מתרחש העונה, אבל אם יש משהו שלא צפיתי - זה את הפיכתו הפתאומית של רפאל מכובע טמבל אנושי לסמל מין.

שניה לפני שמעין מותירה את בן מאחוריה הוא מצטרף, ויחד הם מתלכדים מחדש סביב התנשאות משותפת על אחרים, הלא היא תחביב מלכד מספר 1 לזוגות בראשית דרכם. על הפלנצ'ה: לימור וליעד, השבים תמיד למקור מים יחד כדי לשחזר את טראומת המפרשית. קל להתנשא עליהם, וגם כיף, כי הם חווים משברים על בסיס שעתי ומספקים מספיק חומר לנבור בו כדי למלא שעת פודקאסט. מצד שני, בן עצמו הוא משבר זוגי בלתי נגמר בתוך אדם אחד מפוצל. כביכול הוא נהנה מהכלתה האינסופית של מעין, אבל לדעתי היה מת שמישהי כמו לימור תישא את אשכיו בצנצנת קטנה ותאיים מדי פעם להשליכם לנהר.

למרות המשבר הגדול מליל אמש, במהלכו האזין ליעד לרפש שהטיחה בו לימור מאחורי הגב ולאחר מכן התנהגה כאילו כלום לא קרה, הם נראים די בסדר. לדבריו, הבוקר אמרה "סליחה", ואני מניחה שאכן זה כל מה שאמרה, כי קשה לי לדמיין אותה מתנצלת באופן עמוק יותר. חוץ מזה, איך מתנצלים על השפלת השרשרת הזו? מה אומרים? "סורי ששכחתי מקיומך, ולכן הרשיתי לעצמי לבוז לך בקול רם בדיוק כפי שאני בזה במחשבותיי"?