דני רופ גרם לארבע נשים להתכווץ. זו לא הייתה מבוכה, זו הייתה טראומה בהתהוות


אין בעברית מילה שמעבירה במידה מדויקת את המושג האנגלי "קרינג'". המשמעות היא משהו בין מרתיע, מצמרר, מגעיל ודוחה - אבל לא בדיוק. למזלנו, מדי כמה שנים מתנדב דני רופ כדי להדגים את המושג לעם היושב בציון. בשנת 2008, בזמן שדיווח באולפן חדשות 10 על כמות השלג שירדה בירושלים, אמר רופ ליעקב אילון כי "מיקי (חימוביץ') נורא התאכזבה שהיא לא קיבלה את ה-20 ס"מ שלה אתמול בלילה". כדי להגביר את אפקט הקרינג', כחכח רופ בגרונו, כמו ילד בן 7 שסיפר את בדיחת הפלוצים הראשונה שלו בין מבוגרים ולא בטוח שכולם סביבו הבינו את הגאונות שלו. מנכ"ל חדשות 10 דאז, ראודור בנזימן, נזף ברופ. חיימוביץ' עצמה הגיבה: "הדברים נאמרו בהומור, אם כי לא בהכרח מוצלח".

יותר מעשור חלף ואתמול, בביקור השבועי שלו בתכנית הבוקר של ערוץ 13 לצדה של רותם ישראל, רופ שלף שוב את ההומור האינפנטילי שלו. לשמחת כל הצופים - זה היה הדבר היחיד שהוא שלף. את הקטע בוודאי כבר ראיתם, רותם ישראל שאלה בתמימות את דני רופ אם יש לו קעקועים, וזה נעמד והושיט את היד אל המכנסיים שלו, במטרה "להראות לה". רופ התיישב בחזרה וצחק לעצמו, בזמן שישראל פלטה בהלם: "דני. לפעמים הבדיחות שלך כל כך לא מצחיקות".

בטור שפורסם כאן באתר, בחרה עמיתתי המלומדת קארין ארד (גילוי נאות: שותפתי האהובה למשרד) להציג את המקרה כ"בדיחת אבא מהאייטיז, מהסוג שמצדיקה הרמת גבה ומבט מזלזל, אבל לא התנפלות המונית של ארגוני נשים, ובטח שלא השעייה בעבודה". האמת, הסכמתי איתה, אלא שאז ראיתי את הקטע המלא ונחשפתי לקונטקסט שבו האירוע התנהל. זו הייתה סצנה קרינג'ית במיוחד, לאור העובדה שרופ היה מוקף בארבע נשים שכולן נחרדו מהסיטואציה, אך נאלצו לשתוק בחוסר נוחות בזמן שהמנחה המשיך לצחקק לעצמו. ארבע נשים מכווצות מול גבר מצחקק אחד. השתיקה שלהן לא הייתה ממבוכה, אלא מטראומה בהתהוות. זו הייתה תמונה מזוויעה, אבל כל כך מוכרת.