"דומינה": ביקורת פרקי הפתיחה

הדרמה ההיסטורית החדשה "דומינה" - על האישה הכי בולטת בשושלת הקיסרים באימפריה הרומית - מנסה להגיע למחוזות האפיים של "משחקי הכס", אך עושה זאת באופן מזורז מדי וללא אורך רוח. קרן כהן על סדרה שייחודה בהצגת ההיסטוריה בפרספקטיבה נשית

ליוויה דרוסילה (ידועה גם כיוליה אוגוסטה) הייתה אשתו השלישית של הקיסר אוגוסטוס. בצוואתו אוגוסטוס אף נתן לה עצמאות כלכלית ובכך היא ייצרה לעצמה כוח פוליטי רב. היא הייתה אמם של הקיסר טיבריוס ואחיו דרוסוס, סבתם של הקיסר קלאודיוס ואחיו גרמניקוס, סבתא רבתא של הקיסר קליגולה וסבתא רבתא רבתא של הקיסר נירון ליוויה הוכרזה בשנת 14 לספירה כאוגוסטה (תואר כבוד רומי שעד אז ניתן רק לגברים) ובשנת 41 הוכרזה כאלה.

פרק הבכורה של הסדרה "דומינה" שעלתה בסלקום TV מתחיל לאחר ההתנקשות ביוליוס קיסר ורגע לפני חתונתה הראשונה של ליווייה (נדיה פארקס) עם טיבריוס קלאודיוס נירון. במקביל להכנתה של הילדה בת ה-15 ליום חתונתה, דבר מקובל באותה עת, נרקמת קונספירציה חדשה בין בנו של יוליוס קיסר (גאיוס יוליוס קיסר) וחברו מרקוס לבין אנטוניוס ולפידוס כנגד הסנאטורים והאבירים של הרפובליקה הרומית כנקמה על מותו של יוליוס קיסר. בעקבותיה תחל מלחמת האזרחים ברומא.