דווקא ביום שאילה חסון חשפה סיפור אמיתי, היא הזכירה כמה היא שקועה בביביזם


ראש הממשלה נפתלי בנט שוחח אמש בטלפון עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, וזה האחרון בישר לו שהוא מתכנן לבקר בישראל. חדשות מרגשות ללא ספק. אלא שחבל שבאותה הזדמנות ביידן לא סיפר לו על ההוצאות השוטפות שלו בבית הלבן מאז שהושבע לנשיאות. ביידן היה יכול לספר לו, למשל, כיצד הוא ומשפחתו אוכלים כאוות נפשם במטבח הנשיאותי - אבל כל ארוחה שהם אוכלים נרשמת, ובסוף החודש נשלח להם חשבון מהממשל הפדרלי אותו הם צריכים לשלם מכיסם הפרטי. ולא רק על אוכל, אגב. כל משחת שיניים, נייר טואלט או כלי מיטה נרשמים לחובתם - והם משלמים על הכל מכיסם.

בריאיון לנשיונל ג'אוגרפיק סיפר גארי וולטרס, פקיד לוגיסטי בכיר בבית הלבן, שהוא לא זוכר אף נשיא שלא התלונן על המחירים הגבוהים של החטיפים במזווה הנשיאותי. למען הסר ספק, על ארוחות רשמיות בבית הלבן, בהן מארח הנשיא ראשי מדינות ושאר מנהיגים - הנשיא לא משלם מכיסו הפרטי. אבל על האוכל של הילדים והכלב הנשיאותי? הוא משלם בעצמו. פשוט, לא?

הגברת הראשונה ננסי רייגן אמרה בריאיון ב-1981 כי "אף אחד לא אמר לנו שהנשיא ואשתו יצטרכו לשלם על כל ארוחה, ועל כל הוצאה פשוטה כמו ניקוי יבש ושאר הוצאות שוטפות". בהמשך משפחת רייגן דווקא אהבה את השהות בבית הלבן, ורונלד אף אמר שזה הרגיש "כמו לישון בבית מלון של שמונה כוכבים". בינתיים, ברעננה, משפחתו של ראש ממשלת ישראל החליטה להעשיר את קופת וולט בעשרות אלפי שקלים על חשבון המדינה. איך כתב האדמו"ר שלום חנוך: "הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם". מעניין אם הציבור גם משאיר טיפ לשליח