"גרייס המופלאה": ביקורת פרקי הפתיחה

הדרמה האוסטרלית החדשה שהגיעה ל-HOT עוסקת במנהלת מרכז לידה אשר מגיעה אליה במפתיע בתה בת ה- 17 אותה מסרה לאימוץ בהיותה תינוקת. יעל מאורר בביקורת על מלודרמה בינונית שלא מייצרת רגעי חסד

שמה של הדרמה האוסטרלית "גרייס המופלאה" הוא במקור משחק מילים על שם השיר "חסד מופלא", המנון נוצרי שמהלל את השינוי שעובר האדם מהעיוורון של אי האמונה לאור הגדול שהיא מביאה איתה. בסדרה האוסטרלית הזאת, שבוטלה לאחר עונה אחת (בצדק), החסד המופלא שנרמז בשמה ומתייחס לפלא של הלידה ולניסיון לתיקון של העבר, לא מתממש.

גרייס (קייט ג'נקינסון, "וונטוורת"), מנהלת ומיילדת במרכז לידה, מסתבכת כאשר מגיעה אליה במפתיע בתה בת ה- 17, סופיה (אלכסנדרה ג'נסן) אותה מסרה לאימוץ בהיותה תינוקת, כשהיא בהיריון מתקדם. במקביל, גם אמה של גרייס (סיגריד ת'ורנטון,"וונטוורת"), רופאה במרכז הלידה שלה עניינים לא פטורים משל עצמה עם בתה, מגלה את עובדת קיומה של הנכדה בהיריון. גם האב המאמץ של הבת (אלכס דימיטריאדס, "תיכון הלבבות השבורים") מגיע למרכז ומתעמת עם גרייס ועם בתו המאומצת.אם כל זה לא מספיק, יש גם את הבעל לשעבר של גרייס (בן מינגיי "קרוב רחוק"), שבביתם המשותף העומד למכירה משכנת גרייס את הבת האובדת ששבה אליה. למרכז מגיע גם מקס (בן א'וטול, "עקבות במים") מתמחה במיילדות שרמנטי במיוחד, שמנסה לשאת חן בעיני גרייס, החושדת בגבר המגיע למלא את התפקיד הנשי המסורתי.