אלון גל אגרסיבי, דרמטי ומלחיץ - אבל הוא יודע איך עושים טלוויזיה


חמש שנים חלפו מאז תכניתו האחרונה של אלון גל. בינתיים נכנסה לחיינו הקורונה, עסקים קרסו וגישה לוחמנית כלפי המתקשים כלכלית אבדה מחנה. אל המגרש הזה נכנסת "יש לכם עסק", תכניתו החדש של גל שעלתה אתמול ברשת 13, ומממשת את כל ההבטחות הגלומות בשמה: עסקים והפחדות. הפעם נושא גל את מבטיו החמורים אל בעלי עסקים עצמאיים וכושלים, במטרה לחלץ אותם מהבור.

את העונה פותח הזוג איריס ואמיר, שמנהלים מזה כמעט עשור מבשלת בירה במושב ליד בית שמש. אחרי ארבע שנים שבהן הפסידו בממוצע 200,000 ש"ח לשנה, אין להם ברירה אלא להודות שהבעיה טמונה אצלם. אין שום מגיפה להאשים. גל, כדרכו, מתכוון להגיד להם את זה ישר לפרצוף. האגרסיביות הטלוויזיוניות שלו גרמה לאנשים רבים לאורך השנים לסלוד ממנו, ולאחרים להתאהב בו, כיאה לגרסת הקואוצ'ר לאסף גרניט.

ב"יש לכם עסק", המלחמה עולה שלב. לפי חוקי הפורמט, על המשתתפים להחליט בתום 48 שעות האם הם רוצים לסגור את העסק או להמשיך איתו בדרך חדשה. במבט ראשון, האריזה הדרמטית הזו נראית מגוחכת. הרי בין אם יכריעו לסגור או לפתוח, הם יכולים לשנות את דעתם מיד עם כיבוי המצלמות. אף אחד לא חייב באמת לאלון גל שום דבר. זו סימולציה. אם ב"חתונמי" משחקים בזוג נשוי, כאן משחקים בפשיטת רגל, והסטופר שנועד לשוות רצינות לפורמט מטופש כמעט כמו החופה הפיקטיבית.